مجلس نهم و حمایت از دولت

 

 

پرسش: در مورد مسائل فرهنگی مشکلاتی پیش آمد. کنسرت هایی بود که مجوز داشتند اما بارها و بارها لغو مجوز می شوند و جلوگیری می شود از طریق یکسری نهادها نظرتان در این باره چیست ؟

پاسخ : ببینید اینجا صحبت مجوز است. وقتی پای مجوز در میان است دیگر لغو معنا ندارد نظر بنده این است که یک کار فرهنگی یا مجوز دارد یا مجوز ندارد ، اگر مجوز دارد که لغو معنا ندارد. اگر هم مجاز نیست، از اول مجوزی برایش صادر نکنند.

پرسش: شاهد تند روی هایی دوره های هفتم، هشتم و نهم در زمان دولت قبلی بودیم. و بعد در دولت آقای روحانی، توسط همان مجلسی که به نظر می رسد با دولت قبلی هماهنگ بوده، تند روی هایی ایجاد شد که به نظر می رسد قصد مقابله با دولت را دارند. نظرتان در مورد این تند روی ها و مشکلات پیش آمده چیست؟

پاسخ : نظر بنده این است تا زمانی که دولت در مسیر مردم، قانون و انقلاب حرکت می کند باید از دولت حمایت شود مگر اینکه از مسیر خارج شود. در آن زمان بنده بعنوان نماینده مردم – اگر این تکلیف به گردن بنده بیاید – باید از حق مردم دفاع بکنیم و معترض باشیم ولی تا به این لحظه به نظرم عملکرد دولت خوب بوده و امیدوارم بهتر از این هم بشود.

پرسش: در باره خود شهر و مشکلات شهر نظر هایتان را بفرمایید: استفاده از جوانان و تفکر های نو و خلاق؛ پس از پیروزی شما، چه مقدار در برنامه های شما جا دارد ؟

پاسخ : یکی از برنامه های اصلی من استفاده از نیروی جوان متعهد ، متخصص و کارآمد در عرصه های مدیریتی است. اگر تاریخ انقلاب اسلامی را مطالعه کنید این جوانان بودند که به رهبری حضرت امام ( ره ) انقلاب را پیروز کردند. این جوانان بودند که هشت سال دفاع مقدس را در عرصه های سخت و در جنگ تحمیلی مدیریت کردند و از مملکت دفاع کردند. اکثر شهدای ما جوانان هستند. و در عرصه ی سازندگی هم جوانان بودند که نقش ایفا کردند. امروز کشور ما جوان ترین کشور دنیاست و ما باید از این پتانسیل و نیرو و این داشته خودمان استفاده کنیم

پرسش: نظرتان در مورد شرایط اقتصادی آستارا و تبدیل شهرستان آستارا به یک قطب گردشگری چیست؟ شهر آستارا و اطراف آن. برای نمونه: لوندویل، آبشار لاتون، گردنه حیران، دریاچه استیل…؛ نظرتان در باره تبدیل آستارا به یک قطب گردشگری در شمالی ترین نقطه دریای خزر چیست و چه فکر هایی در این باره کرده اید؟

آستارا پتانسیل های زیادی دارد ولی به نظر بنده برترین و اولین پتانسل شهرستان آستارا صنعت گردشگری و توریسم است که ما نخست می بایست سرمایه گذار جذب کنیم برای احیای صنعت توریسم. همانطور که می دانید صنعت گردشگری و توریسم در حوزه ی اقتصاد تعریف می شود و اقتصاد کشور ما طبق اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شده و ما از این حمایت خواهیم کرد. یعنی در جذب سرمایه گذاری در بخش های مختلف مخصوصا در بخش صنعت گردشگری و توریسم، هم حمایت خواهیم کرد و هم پی گیر خواهیم شد تا عزیزان سرمایه گذار بیایند و در این شهر سرمایه گذاری کنند.

سخن پایانی : از شما و همکاران و هم چنین بینندگان محترم تشکر میکنم و از مردم شریف ایران مخصوصا مردم شریف آستارا دعوت میکنم تا در این انتخابات حضور فعال ، پرشور و چشمگیری داشته باشند.

به امید پیروزی جنابعالی