اقتصاد مقاومتی، فرهنگ، هنر، ورزش، توسعه دانش بنیان

 

پرسش:
به قول خودتان: «تـقـدیــر مـا در گـرو تــدبـیـر ما است»
راهکار اجرایی تان را بفرمایید. از آسمان پول نخواهد بارید. چه راهکار مشخص اجرایی در نظر گرفته اید برای کار.

پاسخ:
بهترین راهکار اجرایی همان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است که دغدغه ی مقام معظم رهبری است و به نظر من یکی از راهکار های مهم اقتصاد مقاومتی هم این است که از نیروهای متخصص، با تجربه و کلا از پتانسیل های موجود کشور استفاده شود. البته همراه با طرح های دانش بنیان همین متخصصین.

 

پرسش:
آقای داداشی در باره مسائل معیشتی و مسائل اقتصادی صحبت کردیم؛ چیزی که همیشه عقب می افتد: مسائل فرهنگی، مسائل هنری و مسائل ورزشی.
شما بهتر از ما می دانید که ما چهره های شناخته شده و چهره های با استعداد در این شهرستان کم نداریم.
برای پیشبرد اهداف و مقاصد فرهنگی و ورزشی و هنری چه برنامه ای و چه راهکاری را پیشنهاد می کنید؟

پاسخ:
در عرصه های فرهنگی، هنری و ورزشی ما در شهرستان آستارا نیروهای خوبی داریم که از این ها در مجموعه استان و کشور یا استفاده نشده یا کمرنگ بوده اند در مجموعه ی استان و کشور.
ما انشاءالله برنامه مان این است که این نیروها را بتوانیم در سطح استان و کشور معرفی کنیم که از آن ها استفاده شود.
و در تمام حوزه های فرهنگی ما استعدادهای بالقوه ای داریم. باید بستر سازی شود.
و هم در تمام رشته های ورزشی. باز ما نیروهای خوب و استعداد های بالقوه ای داریم که باید هم بستر نرم افزاری و هم بستر سخت افزاری را آماده کنیم که این عناصر بتوانند خودشان را در سطح استان و در سطح کشور مطرح کنند.

 

پرسش:
خیلی ممنونم. هرچند که از مصاحبت با شما سیر نمی شویم و همین جا از شما خواهش می کنیم که این روند را ادامه دهید و در فواصل منظم و در زمان های لازم ما در خدمت شما باشیم.
حرف آخر و نکته ی آخر که ما در پرسشهایمان نداشتیم را خواهش می کنم با مردم عزیز صحبت کنید.

پاسخ:
از بینندگان عزیز تشکر می کنم و این برنامه ادامه خواهد داشت. گفتگو با مردم انشاءالله ادامه خواهد داشد.
از مردم عزیز خواهش می کنم که عملکرد بنده را و نظرات بنده را از همین طریق و از زبان خودم بشنوند و همچنین اگر نظراتی دارند، یا از طریق وبسایتی که طراحی شده «به اسم بنده» یا از طریق مراجعه ی حضوری به دفتر نظرات خودشان را به ما برسانند.
البته این که بنده خواهشم این است که عملکرد خودم را و نظرات خودم را از زبان خودم بشنوند به این معنی نیست که نقد نکنند و انتقاد نکنند.
بنده آماده نقد شدن هستم. آمادگی این را دارم که از من انتقاد کنند. یکی از عواملی که باعث شکوفایی، بالندگی و پویندگی یک جامعه است انتقاد و نقد است. بنده از این استقبال می کنم. اما نقد غیر از توهین است که البته مردم عزیز ما و مخصوصا مردم شریف شهرستان آستارا از مقوله توهین مبرا هستند.
به امید فردایی بهتر شما را به خداوند متعال می سپارم.