تذکر قانون اساسی برای تعلیق ۵ هزار عضویت نظام مهندسی

انتقاد یک نماینده از خلاف قانون بودن بخشنامه تعلیق عضویت ۵هزارنفر از اعضای نظام مهندسی

سرویس صحن
نماینده مردم آستارا از خلاف قانون بودن بخشنامه وزارت راه مبنی بر تعلیق عضویت ۵ هزار نفر از مهندسان عضو نظام مهندسی انتقاد کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ولی داداشی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۱۷ خرداد) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۷۶ افزود: اخطار من درخصوص بخشنامه وزارت راه و مسکن و شهرسازی است که براساس آن ۵ هزار نفر از کارشناسان و مهندسان از عضویت در نظام مهندسی که در مردادماه ۹۴ مورد تایید قرار گرفته، معلق شده‌اند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این راستا در تاریخ ۲۴ فروردین ۹۵ مرکز پژوهش‌های مجلس این بخشنامه را خلاف اصل ۱۶۹ قانون اساسی دانست، ‌لذا درخواست ما لغو این بخشنامه است ولی هیات رئیسه به این موضوع رسیدگی نکرده و آن را در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار نداده است.

مسعود پزشکیان نایب‌رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار گفت: بحث هایی که امروز در صحن صورت می‌گیرد براساس گزارش وضعیت اقتصادی کشور است و اگر نقدی بر آن وارد است باید در کمیسیون‌ها و قانون برنامه ششم مورد توجه قرار گیرد، لذا قرار نیست یکدیگر را نقد کنیم بله باید با یکدیگر همفکری کنیم تا همه این موارد اصلاح شود.

وی تاکید کرد: تذکراتی که به این موضوع مربوط نیست، هم‌ اکنون نباید در صحن مطرح شود./

پایان پیام

زمان انتشار: دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۵

لینک منبع:

http://www.icana.ir/Fa/News/300463