برخورد قانونی با نافرمانی بانک‌ها در بخشش جرایم دیرکرد

کمیسیون اصل ۹۰ با نافرمانی بانک‌ها در بخشش جرایم دیرکرد برخورد می کند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که مردم برای تسویه بدهی‌های معوقه به بانک مراجعه کنند و بانک‌ها از بخشش جرایم دیرکرد طفره بروند، مردم می‌توانند شکایت در این رابطه را از طریق کمیسیون اصل نود مجلس پیگیری کنند.
کمیسیون اصل ۹۰ با نافرمانی بانک‌ها در بخشش جرایم دیرکرد برخورد می کند.

ولی داداشی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره بخشش جرایم دیرکرد بانکی گفت: با توجه به تأکید مراجع عالیقدر تقلید جرایم دیرکرد نباید اخذ شود و در این رابطه باید اقدامات لازم انجام شود.

نماینده مردم آستارا درمجلس شورای اسلامی افزود: باید پذیرفت مردم توان پرداخت سودهای کلان و جرایم دیرکرد بانکی را ندارند و این موضوع انگیزه تسویه بخشی از وام‌ها را کاهش داده است.

وی ادامه داد: درحال حاضر به دلیل بالا بودن نرخ سود و جریمه دیرکرد بخش قابل توجهی از مردم ورشکسته شده‌اند و این موضوعات تبعات اجتماعی به همراه خواهد داشت.

داداشی افزود: در قانون اجازه داده شده است که بدهکاران خرد بانکی که کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان به بانک‌ها بدهی دارند، در صورت این‌که بدهی خود را تا پایان سال جاری تسویه کنند، از پرداخت جریمه دیرکرد و حتی سود به بانک معاف شوند. البته سود این وام باید توسط دولت به بانک پرداخت شود.

رشد وصول معوقات بانکی با تسهیل شرایط تسویه بدهی به بانک‌ها ممکن می شود

وی،افزود: تسهیل شرایط تسویه بدهی به بانک‌ها باعث ایجاد انگیزه می شود تا زمینه رشد وصول معوقات بانکی فراهم شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی،افزود: در صورتی که مردم برای تسویه بدهی های معوقه به بانک مراجعه کنند و بانک‌ها از بخشش جرایم دیرکرد طفره بروند، مردم می توانند شکایت در این رابطه را از طریق کمیسیون اصل نود مجلس پیگیری کنند./

پایان پیام

منبع: خبرگزاری خانه ملت

لینک: http://www.icana.ir/Fa/News/308894