تذکر به وزیر کشاورزی درباره صیادان، صادارت میوه، بازار آستارا

بسم الله الرحمن الرحیم

  • در سال های قبل سازمان شیلات پره های صیادی شمال کشور را از صیادان زحمت‌کش خریده است و تا به امروز وجه‌المعامله را به این عزیزان پرداخت نکرده است. بسیاری از صیادان عزیز از طریق وام بانکی اقدام به تأسیس شرکت‌های پره صیادی کرده بودند. الان بانک‌ها در حال بازپس‌گیری تسهثلات با سود سرسام‌آور هستند. آقای حجتی! وزیر محترم کشاورزی! چرا رسیدگی نمی‌کنید؟ مگر صیادان آستارا شهروندان ایران نیستند؟ مگر زن و بچه ندارند؟
  • جناب آقای حجتی! الان در فصل صادرات میوه به کشورهای حاشیه دریای خزر، مخصوصا روسیه هستیم و بازار خوبی هم در این کشورها داریم. متأسفانه واحد قرنطینه نباتات در گمرک شهرستان آستارا با دو نفر [پرسنل اداری] توانایی رسیدگی و کارشناسی همه محصولات کشاورزی و صادراتی ندارند. آیا جایز است که محصولات کشاورزی با تأخیر صادر بشود؟ البته من در همین‌جا از واحد قرنطینه شهرستان تشکر می‌کنم که با وجود مشکلات فراوان و عدیده به خاطر عرق آستارایی پای کار ایستاده‌اند. ولی آقای وزیر! واحد مذکور نیاز به مساعدت دارد.
  • از معاونان و مدیران ستادی گمرکات کشور تشکر می کنم که آستارا تشریف آوردند و مشکلات گمرک آستارا را از نزدیک دیدند. امیدوارم هر چه سریع‌تر به قول‌هایی که دادند، عمل کنند.
  • مسئولات اجرایی دلسوز کشور! در بازارهای شهرستان آستارا قریب به هشت‌هزار نفر کار می کنند. اخیرا مشکلاتی را برای بازاریان ایجاد کردید. اگر در آستارا مشکل امنیتی ایجاد بشود و مردم آسیب ببینند، من به عنوان نماینده مردم آستارا تذکر خودم را اعلام کردم. فردا عنوان نشود که چرا اطلاع‌رسانی نکردید. مردم گرفتارند. این قدر مردم به خصوص قشر آسیب‌پذیر را زیر فشار قرار ندهید.

با تشکر